dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

Bred aftale om budget i København

Det blev alligevel til en bred aftale om budgettet i København
KORT NYT
19. SEP 2006 6.16
KØBENHAVN: De borgerlige stod i sidste øjeblik på budget-aftalen i København. De står dog uden for planerne om at bygge billige boliger i Kløvermarken.
Flertallet var i forvejen sikret af SF.
Bag forliget står nu: S, R, SF, V, K og DF.
København er en af de få kommuner, der har en god økonomi. Der er blandt andet afsat flere penge til svage unge og svage ældre samt til idrætten.

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse fra ovenstående kræver skriftligt tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/bred-aftale-om-budget-i-koebenhavn

GDPR