Skatteminister Kristian Jensen (V) besøger i dag skatteafdelingen i Odense
Kristian Jensen taler med de ansatte i forbindelse med statens overtagelse af skatteadministrationen pr. første november i år.
Formålet med mødet er at ministeren skal svare på spørgsmål fra medarbejderne, hvoraf mange er bekymrede for deres fremtid.
lg
Formålet med mødet er at ministeren skal svare på spørgsmål fra medarbejderne, hvoraf mange er bekymrede for deres fremtid.
lg
Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.
Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.
Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt
Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.