dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

Samlet plan for idrætten i Køge

En ny, ambitiøs sektorplan for idrætten i Køge Kommune lægger rammerne for de fremtidige investeringer i området
KORT NYT
4. JAN 2006 7.08
Nye kunstgræsbaner til fodboldspillerne og et nyt ketchercenter til badminton, tennis, squash og bordtennis. Det er nogle af de nye idrætsfaciliteter, som borgerne i Køge Kommune kan se frem til, hvis ambitionerne og målsætningerne i en ny sektorplan for idrætsområdet i kommunen bliver ført ud i livet, skriver Dagbladet Køge.

Køge Kommune iværksatte i 2003 sin idrætspolitiske satsning med den målsætning at gøre Køge til en attraktiv idrætsby, og målet med sektorplanen, som Køge Byråd netop har vedtaget, er, at den skal bruges som et planlægningsværktøj i de kommende år. cgt/

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse fra ovenstående kræver skriftligt tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/samlet-plan-for-idraetten-i-koege

GDPR