dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

Bilister skal ikke betale for minimumsnormeringer

KORT NYT
7. MAJ 2019 9.04

FREDERIKSBERG: Mandagens møde i p-forligskredsen på Frederiksberg førte ikke til en aftale om, at indtægter fra øgede parkeringsafgifter på Frederiksberg skal være med til at finansiere kommunens planer om at indføre minimumsnormeringer for de kommunale dagtilbud og institutioner. 

Prøv DK Nyt i 14 dage

Uforpligtende

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/bilister-skal-ikke-betale-for-minimumsnormeringer

GDPR