dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

Forhandlinger om opsagt lægevagtaftale fortsætter

Region Syddanmark og PLO-Syddanmark fortsætter nu forhandlinger efter mere ultimative meldinger.
30. SEP 2022 10.40

SYDDANMARK: Region Syddanmark og PLO Syddanmark er blevet enige om at fortsætte forhandlingerne om en ny lægevagtsaftale. Det betyder, at det nuværende setup for lægevagten fortsætter, indtil der er indgået en aftale, oplyser regionen.

Prøv DK Nyt i 14 dage

Uforpligtende

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/forhandlinger-om-opsagt-laegevagtaftale-fortsaetter

GDPR