Blandt andet dét spørgsmål vil Politiets Efterretningstjeneste informere trafikselskaberne i hovedstaden om, når tjenesten afholder et informationsmøde midt i august, skriver Frederiksborg Amts Avis.
Med til mødet kommer direktørerne fra de bus-, taxi- og tog-selskaber, der står for den kollektive trafik i hovedstads-området. cgt/
Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.
Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.
Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt
Afvigelse fra ovenstående kræver skriftligt tilsagn fra DK Medier.