dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

Ministerium utilfreds:
Faxe kan ikke udføre nationale tests under corona

KORT NYT
21. JUN 2020 8.20

FAXE: På trods af coronarestriktioner er Børne- og Undervisningsministeriet ikke tilfreds med, at Faxe Kommune endnu ikke har udført de nationale test, som skolerne skal lave hvert år, skriver Sjællandske. Derfor har ministeriet bedt kommunen rette ind.

Prøv DK Nyt i 14 dage

Uforpligtende

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/faxe-kan-ikke-udfoere-nationale-tests-under-corona

GDPR