dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

K-politiker i Ringsted bliver løsgænger - ifølge formand efter eksklusion

KORT NYT
25. JUN 2024 6.20

RINGSTED: Byrådsmedlem Pia Thøgersen, som ved KV21 blev valgt for De Konservative i Ringsted, har besluttet at blive løsgænger, skriver hun på Facebook. "Jeg kan ikke fortsætte i den konservative gruppe i Ringsted Kommune, og fra nu af er jeg løsgænger. Jeg vil fortsat arbejde for konservative værdier," skriver hun.

Prøv DK Nyt i 14 dage

Uforpligtende

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/k-politiker-i-ringsted-bliver-loesgaenger-ifoelge-formand-efter-eksklusion

GDPR