dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

Nye Borgerlige-spids fortrød igen

KV21-nyt fra NB i Odense, Middelfart og Kolding.
20. MAJ 2021 11.42

For fem uger siden meldte Nye Borgerlige i Odense ud, at lektor på Syddansk Universitet, personlig træner og iværksætter inden for både bageri og ellerter Jacob Askham-Christensen skulle være både spids og borgmesterkandidat til KV21.

Prøv DK Nyt i 14 dage

Uforpligtende

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/nye-borgerlige-spids-fortroed-igen

GDPR