dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

Ole Vagn Christensen tilbage i Tinget

Ole Vagn Christensen afløser Pernille Blach Hansen
KORT NYT
29. MAR 2006 7.15
Når Pernille Blach Hansen 1. maj forlader Folketinget, afløses hun af Ole Vagn Christensen, Thisted.

Han har tidligere i to omgange siddet sammenlagt 18 år i folketinget for Socialdemokraterne. cgt/

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse fra ovenstående kræver skriftligt tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/ole-vagn-christensen-tilbage-i-tinget

GDPR