Dermed er der udsigt til et tæt opløb om, hvordan stemmerne falder, fortæller De Radikales, Henrik Larsen:
- Tilsyneladende ser det ud til, at udover De Konservative, Venstre og Dansk Folkeparti der møder op, så får vi en fraværende socialdemokrat på mødet på mandag. Og det må vi have løst inden. Denne sag skal ikke falde på en ferietur eller et punkteret dæk. Vi er nødt til, at møde op alle 16 på mandag, siger Henrik Larsen.
Mungo Park vil koste omkring 3,5 millioner kroner om året i drift.
Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.
Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.
Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt
Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.