dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

Hospital får skiftet glasfacade med ny metode

KORT NYT
17. OKT 2018 14.00

HOVEDSTADEN: 4.000 kvadratmeter glasfacade på Gentofte Hospital er blevet udskiftet af nyt specialudviklet værktøj uden at pille glas eller ophæng ned, skriver Magasinet Pleje. Facaden var hængt forkert op og derfor begyndt at splintre, men det er både en dyr og tidskrævende løsning at tage alle plader ned for at hænge dem op igen.

Prøv DK Nyt i 14 dage

Uforpligtende

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/hospital-fr-skiftet-glasfacade-med-ny-metode

GDPR