dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

Frederiksbergs borgmester:
Langtidsparkerede biler skal ud af de kommunale p-kældre

KORT NYT
10. FEB 2023 11.45

FREDERIKSBERG: Det er efterhånden blevet en større mission at finde en parkeringsplads i Frederiksbergs tre kommunale parkeringskældre. Det skyldes blandt andet veteran- og specialbiler, der holder langtidsparkerede. Nu vil borgmester Michael Vindfeldt (S) problemet til livs. 

Prøv DK Nyt i 14 dage

Uforpligtende

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/langtidsparkerede-biler-skal-ud-af-de-kommunale-p-kaeldre

GDPR