dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

Letbanen har det fortsat svært på Djursland

NORDDJURS / SYDDJURS / AARHUS: Djursland blev lovet, at letbanen til Aarhus ville køre to gange i timen i 2018, men må fortsat nøjes med det halve. Borgere og politikere på Djursland er mildest talt frustrerede over, at Letbanen endnu ikke kører som planlagt, skriver TV2 Østjylland.

Prøv DK Nyt i 14 dage

Uforpligtende

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/letbanen-har-det-fortsat-svaert-paa-djursland

GDPR