dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

Lukkede genbrugsforretninger presser varmestuer

KORT NYT
4. FEB 2021 14.50

Det kolde vejr rammer danske hjemløse hårdt. Men nu kan det blive sværere at finde et sted at varme sig. Nogle af Kirkens Korshærs varmestuer er presset til midlertidig lukning. Det gælder bl.a. i Nykøbing Falster, Holbæk og Ringsted, kan Folketidende berette. 

Prøv DK Nyt i 14 dage

Uforpligtende

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/lukkede-genbrugsforretninger-presser-varmestuer

GDPR