dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

Nu skal planloven revideres - forslag er velkomne

Erhvervsminister Simon Kollerup inviterer alle til at give forslag til fremtidens planlov. Det sker på Planinfo.dk, der i dag åbner for idéer og forslag.

Planloven skal revideres, og erhvervsminister Simon Kollerup (S) vil gerne have input fra offentligheden, før ministeret udformer det endelige forslag.

Prøv DK Nyt i 14 dage

Uforpligtende

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/nu-skal-planloven-revideres-forslag-er-velkomne

GDPR