dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

Nye ansigter i Folketingets Transportudvalg efter FV22

Folketinget har nysammensat sine udvalg efter FV22.
14. JAN 2023 7.00

I fordelingen af udvalgsposter mellem partierne i det nye Folketing har Transportudvalget fået Rasmus Prehn (S) som formand. Rasmus Prehn har været folketingsmedlem siden FV05 og i den seneste S-regering tillige minister.

Prøv DK Nyt i 14 dage

Uforpligtende

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/nye-ansigter-i-folketingets-transportudvalg-efter-fv22

GDPR