Liste i Fredericia går til valg på skibsværft-fremtid
FREDERICIA: I løbet af en time efter at Fredericia Dagblad fortalte nyheden om det nye parti, havde omkring 100 personer ringet til partistifter Hans Villund, og sagt at de gerne ville melde sig ind.
- Det viser jo at der er et behov for os, siger Hans Villund, ifølge DR Trekanten.
Det nye parti vil få navnet Frederia F - og har også andre punkter på programmet end skibsværftets fremtid.
- Det viser jo at der er et behov for os, siger Hans Villund, ifølge DR Trekanten.
Det nye parti vil få navnet Frederia F - og har også andre punkter på programmet end skibsværftets fremtid.
Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.
Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.
Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt
Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.