dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

Politiet anholder 19-årig for overfald på folketingskandidat

Anders Stjernholm, folketingskandidat for Alternativet, blev truet torsdag. Politiet har anholdt en i sagen.
22. MAJ 2019 15.36

Politiet har anholdt en 19-årig mand, der mistænkes for at stå bag et overfald på en folketingskandidat i torsdags. Det skriver Københavns Vestegns Politi på Twitter.

Prøv DK Nyt i 14 dage

Uforpligtende

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/politiet-anholder-19-rig-for-overfald-p-folketingskandidat

GDPR