dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

Blandt de første:
Sorø klar til at få undersøgt CO2-lagring ved Stenlille

Gas Storage Denmark, Energinet og Geus i gang med de seismiske undersøgelser, som skal afdække potentialet for CO2-lagring i undergrunden.
7. FEB 2022 9.30

SORØ: Inden for nærmeste fremtid går Gas Storage Denmark, Energinet og GEUS i gang med de seismiske undersøgelser, som skal afdække potentialet for CO2-lagring i undergrunden nær Stenlille.

Prøv DK Nyt i 14 dage

Uforpligtende

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/soroe-klar-til-at-faa-undersoegt-co-sub-2-sub-lagring-ved-stenlille

GDPR