dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi
Philip Brandt, Facebook

Bornholmsk NB-spids er ude efter vildt Facebook-opslag

Nye Borgerlige sagde farvel og tak, efter at Philip Brandt kaldte Sundhedsstyrelsens direktør Søren Brostrøm "morder" og "korrupt møgsvin".

BORNHOLM: Nye Borgerlige står uden spidskandidat til KV21 på Bornholm, efter at den hidtidige, Philip Brandt, har trukket sig. Det er sket på opfordring af Nye Borgerlige selv, og partiet har samtidig fjernet Philip Brandt som folketingskandidat.

Prøv DK Nyt i 14 dage

Uforpligtende

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/bornholmsk-nb-spids-er-ude-efter-vildt-facebook-opslag

GDPR