dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi
“Jeg kom ikke bare flyvende ind udefra”, siger Knud Erik Langhoff (K), borgmester i Kolding, om det såkaldte præsidentvalg i Kolding i 2021 i podcasten De vilde valg.
Søren Gylling/Jysk Fynske Medier/Ritzau Scanpix

Da præsidentvalget i Kolding overraskende blev vundet af De Konservative

PODCAST Der var lagt op til et præsidentvalg i Kolding, men valgaftenen tog en uventet drejning, og borgmesterposten gik til Knud Erik Langhoff fra De Konservative.
28. JAN 2025 9.00

Prøv DK Nyt i 14 dage

Uforpligtende

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/da-praesidentvalget-i-kolding-overraskende-blev-vundet-af-de-konservative

GDPR