dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

Dybbøl Mølle kom på finansloven, nu gælder det hele Dybbøl Banke

KORT NYT
12. DEC 2020 10.12

SØNDERBORG: Dybbøl Mølle er kommet på finansloven med et driftstilskud på 400.000 kr. årligt i 2021 og 2022, og foruden et ønske om at det fortsætter også ud over de to år, går Sønderborg Kommune nu efter, at Historiecenteret på Dybbøl Banke også skal have et løft. 

Prøv DK Nyt i 14 dage

Uforpligtende

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/dybboel-moelle-kom-paa-finansloven-nu-gaelder-det-hele-dybboel-banke

GDPR