dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

KL-topmøde, politianmeldelser af politikere og et muligt kartel

SKET I UGEN - OGSÅ SOM PODCAST KL-topmødet bød på bredsider mod stat og regering. Byrådsmedlemmer er meldt til politiet for at lække oplysninger, og LAs Vanopslagh er meldt for bedrageri. Og så mistænkes en stribe spillesteder for karteldannelse.
17. MAR 2023 11.53

Prøv DK Nyt i 14 dage

Uforpligtende

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/kl-topmoede-politianmeldelser-af-politikere-og-et-muligt-kartel

GDPR