dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

Kolding tyvstarter på klimaprojekt 

KORT NYT
25. MAR 2024 9.59

KOLDING: Et klimasikringsprojekt med pumpe-sluseanlæg ved udløbet af Kolding Å er netop blevet igangsat mere end et halvt år før forventet, oplyser Kolding Kommune. Anlægget skal bidrage til at reducere risikoen for oversvømmelser fra åen.

Prøv DK Nyt i 14 dage

Uforpligtende

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/kolding-tyvstarter-paa-klimaprojekt

GDPR