JAMMERBUGT: I august meldte byrådsmedlem i Jammerbugt Kjeld Hedegård sig ud af Venstre efter 24 år i partiet for at melde sig ind i Danmarksdemokraterne. Og nu mister han posten som formand for Jammerbugt Forsyning, som han efter konstitueringsaftalen ellers stod til at overtage ved årsskiftet, oplyser Nordjyske.
Prøv DK Nyt i 14 dage
Nyheder er værd at betale for
Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.
Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.
Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt
Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.