dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

V-politiker i Frederikshavn stopper grundet sygdom

KORT NYT
22. JAN 2022 8.38

FREDERIKSHAVN: Medlem af Venstres nye byrådsgruppe i Frederikshavn Asger Møller Mortensen (V) stopper med øjeblikkelig virkning, da han har fået konstateret uhelbredelig kræft, oplyser Venstre i Frederikshavn til Kanal Frederikshavn.dk

Prøv DK Nyt i 14 dage

Uforpligtende

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/v-politiker-i-frederikshavn-stopper-grundet-sygdom

GDPR