dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi
Knud Foldschack, advokat for Ungdomshuset, er forarget over festen i Ungdomshuset søndag. Advokaten er blandt andet kendt i offentligheden for også at repræsentere Christiania som advokat. (Arkivfoto).
Linda Kastrup/Ritzau Scanpix

Fejring af Ritt Bjerregaards død kan koste Ungdomshusets tilskud

En fest i Ungdomshuset i anledning af Ritt Bjerregaards død får Socialdemokratiet til at overveje tilskud.
24. JAN 2023 6.11

KØBENHAVN: En fest i Ungdomshuset på Dortheavej i København fejrede søndag den tidligere socialdemokratiske toppolitiker Ritt Bjerregaards død.

Prøv DK Nyt i 14 dage

Uforpligtende

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/fejring-af-ritt-bjerregaards-doed-kan-koste-ungdomshusets-tilskud

GDPR