dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi
I Silkeborg Kommune skal der findes ny koncerndirektør til at overtage, når Hanne Ahrens går på pension ved udgangen af juni.
Silkeborg Kommune

Koncerndirektør i Silkeborg går på pension

Hanne Ahrens går på pension til sommer efter 14 år i Silkeborg Kommunes direktion.

SILKEBORG: Koncerndirektør i Silkeborg Kommune, Hanne Ahrens, går på pension med udgangen af juni, oplyser kommunen. Hun har været en del af direktionen i Silkeborg siden kommunalreformen i 2007.

Prøv DK Nyt i 14 dage

Uforpligtende

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/koncerndirektoer-i-silkeborg-gaar-paa-pension

GDPR