dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

Ny-tatoveret borgmester: Nu er den på venstre skulder til evig tid

KORT NYT
12. JUL 2023 10.59

AALBORG: Aalborgs nye borgmester, Lasse Frimand Jensen (S), har bogstavelig talt fået sin kommune ind under huden. På sociale medier fremviser han sin ene skulder med en tatovering af Aalborgs byvåben. "Det har længe været mit ønske at få en tatovering knyttet til Aalborg Kommune. Nu er den på venstre skulder til evig tid", skriver han.

Prøv DK Nyt i 14 dage

Uforpligtende

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/ny-tatoveret-borgmester-nu-er-den-paa-venstre-skulder-til-evig-tid

GDPR