dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

Corona rammer aktivering af banderelaterede ledige

København har særlig indsats over for ledige med banderelationer. Borgmester frygter for arbejdet.
19. JAN 2021 6.20

Siden 2018 har Københavns Kommune haft en særlig beskæftigelsesindsats over for ledige med banderelationer, der får kontanthjælp.

Prøv DK Nyt i 14 dage

Uforpligtende

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/corona-rammer-aktivering-af-banderelaterede-ledige

GDPR