dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

SF vil have fixerum i Odense

SF'eren og byrådsmedlemmet, Brian Dybro, vil tage sagen op i byrådet
KORT NYT
19. FEB 2009 11.41
ODENSE: Så Odense kan lægge pres på Regeringen, der i sidste ende skal give lov til at opstille fixerum, skriver P4 Fyn.

- Situationen på gadeplan viser klart, at der er behov for et sted, hvor narkomaner kan tage deres stoffer under forsvarlige forhold, siger Brian Dybro.

I første omgang vil Brian Dybro tage sagen op med Odenses Socialrådmand Erik Simonsen.


Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse fra ovenstående kræver skriftligt tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/sf-vil-have-fixerum-i-odense

GDPR